• Telefon: +86 (0) 769-8173 6335
 • E-mail: info@uvndt.com
 • Sistemi i shërimit të përmbytjeve LED UV seri 200x200mm

  Sistemi i shërimit me ajër të ftohur UV të kompanisë UVET vjen me sipërfaqe rrezatimi 200x200 mm dhe intensitet 850mW / cm2 UV. Gjatësia e valës opsionale përfshin 365nm, 385nm, 395nm dhe 405nm. Shtë ideal për montimin elektronik, lidhjen e pajisjeve mjekësore, lidhjen e optikës, industrinë optoelektronike, etj.

  Karakteristikat:
  1. Intensiteti UV është i rregullueshëm nga 0 ~ 100%.
  2. Koha e rrezatimit është e rregullueshme nga 0 ~ 999.9S.
  3. Paralajmërimi i gabimit dhe monitorimi i temperaturës.
  4. Ndezja / çasti i menjëhershëm, nuk nevojitet kohë për ngrohje.
  5. Jetëgjatësia e përdorimit, konsumi i ulët i energjisë dhe temperatura e ulët shëruese.
  6. LED pa mjedis, pa mërkurë, nuk ka kërkesa për hedhjen e mbeturinave të rrezikshme dhe nuk ka gjenerim të ozonit.
  7. fleksibël për t’u përdorur; Mund të përdoret vetëm ose të integrohet në sistemet e automatizuara të montimit.

  Aplikimi:
  1. Asamble Elektronike: ekran me ekran me prekje / Lidhje LCD / OLED; lidhja e montimit të mikro-folësve; shërim ngjitës i komponentit të diskut të ngurtë; Lidhja e kamerave në miniaturë, etj.
  2. Industria optike / optoelektronike: lidhja e thjerrëzave optike; lidhja e fibrave të qelqit; lidhja e udhëzuesve të dritës etj.
  3. Pajisja mjekësore: lidhja e gjilpërave; lidhja e kateterëve; nënshkrimi i endoskopëve; montimi i aparateve të dëgjimit, etj.


  Koha e postimit: Gusht-11-2018
  WhatsApp Chat Online!