• Телефон: +86 (0) 769-8173 6335
 • E-mail: info@uvndt.com
 • УВ LED инспекциски факел бр. Модел: UV100-N

  Краток опис:

  Име на производ: УВ NDT инспекциска светилка

  Модел бр.UV100-N

  Бранова должина: 365 nm

  УВ интензитет од 15 инчи (38 см): 15.000 µW/cm² (макс)

  Областа на покриеност со UV-A со дијаметар од 15 инчи (38 см): 4 инчи (10 см)

  Видлива светлина: 0,4 стапки-свеќи (4,3 лукс)

 • Мин. Количина на нарачка:1 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:500 Парчиња/Парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:T/T, Paypal
 • Преглед

  Спецификации

  Видео

  Моќен- интегриран со најновата висока моќност Nichia 365nm UV LED LED.

  l Ракување со инстант вклучување - притиснете го копчето за прекинувач и фенерчето веднаш ќе достигне целосна моќност.

  ● Долготрајна употреба - повеќе од 20.000 часа животен век на UV LED, отпорна на корозија и елоксирана алуминиумска ламба.

  ● Пренослив– Мала големина, мала тежина, безжична и напојувана од литиум-јонска батерија што се полни, со 6 часа

  континуирана проверка помеѓу полнењата.Користете го насекаде.

  ● Специјално филтерско стакло - ја филтрира видливата светлина и ја зголемува пропустливоста на УВ светлината, ги исполнува MIL и ASTM

  спецификации за FPI и MPI.Одлична УВ светлина - површина на покривање со дијаметар од 100 mm на 15 инчи (38 cm), со

  максимален UV-A интензитет од 15.000 μW/cm2.

  l Полнач со ЛЦД-брзо полнење и прикажување на состојбата на полнење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел бр. UV100-N
  УВ интензитет од 15 инчи (38 см) 15.000 µW/cm² (макс)
  Областа на покриеност со УВ-А на 15 инчи (38 см) Дијаметар од 4 инчи (10 cm) (мин. 10.000 µW/cm²)
  Видлива светлина 0,4 стапки-свеќи (4,3 лукс)
  Стил на светилка Бежична фенерче
  Извор на светлина 1 УВ ЛЕД
  Бранова должина 365 nm
  Филтер стакло Вградени антиоксидантни филтри за црно светло
  IP одделение IP65 (доказ за испуштање прашина и вода)
  Потрошувачка на енергија <3 В
  Напојување Една литиум-јонска батерија на полнење од 3,7 V 3000 mAh
  Време на траење Приближно 90 минути
  Време на полнење Приближно 4 часа
  Полнач на батерии AC 100-240V;DC излез 4,2V 1A
  Дијаметар на рачката на светилката 24 мм
  Дијаметар на главата на светилката 46 мм
  Должина на светилката 158 мм
  Тежина (со батерија) 235 гр